Campionatos de España Clubs Júnior: resultados galegos

Os Campionatos de España de Clubs Júnior poñénse en marcha este domingo, 6 de maio. Celebrándose a categoría masculina en Badajoz e Elvas; e en Huelva, Aljaraque e Punta Umbría a feminina; un total de cinco equipos galegos porán a súa sorte en liza.

Real Club Celta Durán Maquinaria Ensino no apartado feminino; e Obradoiro-Peleteiro e Club Ourense Baloncesto en masculino, competirán ata o vindeiro día 12 de maio, iniciando a súa fase previa baixo os seguintes grupos e calendario:

XLVII CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR MASCULINO (6 – 12/05/18, BADAJOZ E ELVAS)

Web oficial

Resultados

GRUPO “E” – FASE PREVIA

C.B. Plasencia Extremadura (2º Extremadura), La Salle Palma Trans -orión (1º Baleares), Obradoiro – Peleteiro (1º Galicia) e EASO ELKAR Autocares (2º Pais Vasco).

1º Xornada (06/05/18)

(17.00 h) C.B. Plasencia Extremadura – La Salle Palma Trans-orión (46 – 58)

(18.00 h) Obradoiro-Peleteiro – EASO ELKAR Autocares (62 – 54)

2º Xornada (07/05/18)

(20.00 h) C.B. Plasencia Extremadura – EASO ELKAR Autocares (56 – 80)

(17.00 h) La Salle Palma Transorión – Obradoiro-Peleteiro (50 – 69)

3º Xornada (08/05/18)

(20.00 h) Obradoiro-Peleteiro – C.B. Plasencia Extremadura (55 – 48)

(18.00 h) EASO ELKAR Autocares – La Salle Palma (71 – 67)

GRUPO “G” – FASE PREVIA

Club Ourense Baloncesto (2º Galicia), Unión Financiera Baloncesto Oviedo (1º Asturias), Megacalzado Ardoi (1º Navarra) e IVECO CBC Valladolid A (1º Castilla León).

1º Xornada (06/05/18)

(09.30 h) Club Ourense Baloncesto – Unión Financiera B. Oviedo (75 – 64)

(11.30 h) Megacalzado Ardoi – IVECO CBC Valladolid A (24 – 90)

2º Xornada (07/05/18)

(11.30 h) Club Ourense Baloncesto – IVECO CBC Valladolid A (69 – 64)

(09.30 h) Unión Financiera B. Oviedo – Megacalzado Ardoi (93 – 65)

3º Xornada (08/05/18)

(10.00 h) Megacalzado Ardoi – Club Ourense Baloncesto (50 – 84)

(12.00 h) IVECO CBC Valladolid A – Unión Financiera B. Oviedo (61 – 65)

XXXVIII CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR FEMININO (6 – 12/05/18, HUELVA, ALJARAQUE E PUNTA UMBRÍA)

Web oficial

Resultados

GRUPO “B” – FASE PREVIA

Real Club Zorka (1º Galicia), Pizzería Plaza (1º Baleares), Basket Almeda 1 (1º Cataluña) e HM Hospitales Torrelodones A (2º Madrid).

1º Xornada (06/05/18)

(15.30 h) Pizzería Plaza – Real Club Zorka (59 – 82)

(13.30 h) HM Hospitales Torrelodones A – Basket Almeda (57 – 78)

2º Xornada (07/05/18)

(13.30 h) Pizzería Plaza – Basket Almeda 1 (42 – 86)

(13.30 h) Real Club Zorka – HM Hospitales Torrelodones A (77 – 49)

3º Xornada (08/05/18)

(15.30 h) HM Hospitales Torrelodones A – Pizzería Plaza (75 – 55)

(13.30 h) Basket Almeda 1 – Real Club Zorka (58 – 60)

GRUPO “C” – FASE PREVIA

Stadium Casablanca (1º Aragón), Durán Maquinaria Ensino (2º Galicia), Ponce Valladolid (2º Castilla León) e Movistar Estudiantes (1º Madrid).

1º Xornada (06/05/18)

(09.30 h) Stadium Casablanca – Durán Maquinaria Ensino (69 – 61)

(11.30 h) Ponce Valladolid – Movistar Estudiantes (36 – 71)

2º Xornada (07/05/18)

(11.30 h) Stadium Casablanca – Movistar Estudiantes “A” (67 -59)

(09.30 h) Durán Maquinaria Ensino – Ponce Valladolid (56 – 48)

3º Xornada (08/05/18)

(09.30 h) Ponce Valladolid – Stadium Casablanca (46 – 64)

(11.30 h) Movistar Estudiantes “A” – Durán Maquinaria Ensino (61 – 47)

GRUPO “H” – FASE PREVIA

Rivas P. Sureste “A” (3º Madrid), SPAR Gran Canaria (3º Canarias), Peleteiro (3º Galicia) e Picken Claret (3º Valencia).

1º Xornada (06/05/18)

(13.30 h) Rivas P. Sureste “A” – SPAR Gran Canaria (60 – 61)

(13.30 h) Peleteiro – Picken Claret (46 – 56)

2º Xornada (07/05/18)

(13.30 h) Rivas P. Sureste “A” – Picken Claret (49 – 45)

(15.30 h) SPAR Gran Canaria – Peleteiro (91 – 50)

3º Xornada (08/05/18)

(13.30 h) Peleteiro – Rivas P. Sureste “A (45 – 47)

(13.30 h) Picken Claret – SPAR Gran Canaria (38 – 74)

Calendario – XLVII Campionato de España Júnior Masculino
Calendario – XXXVIII Campionato de España Júnior Feminino

Comparte:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram