#FEBCadeteF2023 e #FEBCadeteM2023: en xogo dende o domingo

Chegada inminente para os Campionatos de España de clubs en categoría Cadete. A competición dividirase entre as localidades de San Fernando (masculino) e Guadalalara (feminino). Do 14 ao 20 de maio disputaranse os dous Campionatos coa participación de 32 equipos por categoría. En cada caso, pasarán a oitavos de final os tres primeiros dos Grupos A, B, C e D; e os líderes dos Grupos E, F, G e H.

Os campións e subcampións galegos que representan a Galicia en ambas as citas son: Balidea Obradoiro (Campión Galego Masculino) e Cafés Candelas Ensino (Subcampión Galego Masculino); e en categoría feminina: Celta Zorka Recalvi (Campión Galego) e Básquet Coruña (Subcampión Galego).

#FEBCadete2023M
Sede: San Fernando
Calendario completo

Resultados e Estadísticas
Canle FEB – Directos TV

GRUPO E:
Balidea Obradoiro, IVECO Real Valladolid Baloncesto A, LogroBasket 07 e RC Marítimo de Melilla.

1º Xornada (14/05/23)
(09:30 h) RC Marítimo de Melilla – IVECO Real Valladolid Baloncesto A (48 – 97)
(11:30 h) LogroBasket 07 – Balidea Obradoiro (41 – 79)

2º Xornada (15/05/23)
(11:30 h) IVECO Real Valladolid Baloncesto A – LogroBasket 07 (77 – 58)
(13:30 h) RC Marítimo de Melilla – Balidea Obradoiro (45 – 79)

3º Xornada (16/05/23)
(09:30 h) LogroBasket 07 – RC Marítimo de Melilla
(11:30 h) Balidea Obradoiro -IVECO Real Valladolid Baloncesto A

GRUPO H:
Cafés Candelas Ensino, CB Don Bosco VLC A, Cantbasket04A e Dragons Camoens.

1º Xornada (14/05/23)
(13:30 h) Cantbasket04A – Cafés Candelas Ensino (55 – 81)
(15:30 h) Dragons Camoens – CB Don Bosco VLC A (53 – 95)

2º Xornada (15/05/23)
(13:30 h) CB Don Bosco VLC A – Cantbasket 04A (76 – 60)
(15:30 h) Dragons Camoens – Cafés Candelas Ensino (29 – 92)

3º Xornada (16/05/23)
(13:30 h) Cafés Candelas Ensino – CB Don Bosco VLC A
(15:30 h) Cantbasket04A – Dragons Camoens

#FEBCadete2023F
Sede: Guadalajara
Calendario completo

Resultados e Estadísticas
Canle FEB – Directos TV

GRUPO C

Unicaja Andalucía, Unibasket A, Picken Claret A e Celta Zorka Recalvi.

1º Xornada (14/05/23)
(13:30 h) Picken Claret – Unicaja Andalucía (48 – 81)
(15:30 h) Celta Zorka Recalvi – Unibasket A (59 – 36)

2º Xornada (15/05/23)
(15:30 h) Unibasket A – Picken Claret A (31 – 56)
(13:30 h) Celta Zorka Recalvi – Unicaja Andalucía (46 – 73)

3º Xornada (16/05/23)
(15:30 h) Unicaja Andalucía – Unibasket A
(13:30 h) Picken Claret A – Celta Zorka Recalvi

GRUPO F:

Básquet Coruña Leyma C, Adareva Tenerife, Gimosur Daytona CBEC e CD Grupo 76 – Alkasar

1º Xornada (14/05/23)
(19:30 h) CD Grupo 76 Alkasar – Adareva Tenerife (40 – 63)
(17:30 h) Gimosur Daytona CBEC – Básquet Coruña Leyma C (35 – 63)

2º Xornada (15/05/23)
(19:30 h) CD Grupo 76 Alkasar – Básquet Coruña Leyma C (36 – 63)
(17:30 h) Adareva Tenerife – Gimosur Daytona CBEC (72 – 35)

3º Xornada (16/05/23)
(17:00 h) Básquet Coruña Leyma C – Adareva Tenerife
(19:00 h) Gimosur Daytona CBEC – Gimosur Daytona CBEC

Comparte:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram