FEB3x3U15 e FEB3x3U13: Galicia completa a Xornada 1

Galicia completou esta sábado a súa Xornada 1 no Campionato de Seleccións Autonómicas 3×3 U15 e U13. Na estrea do nacional de Seleccións 3×3 nestas categorías, as Seleccións Galegas competiron intensamente en queda de mañá e tarde, medindo as súas forzas en grupos dos que clasificaban para cuartos de final os dous primeiros equipos.

Os resultados na pista non permitiron obter esta clasificación, pero deron mostra do potencial da base galega para crecer no 3×3. O Campionato deixa agora no domingo as posibilidades de seguir competindo polos seguinte postos.

Galicia U13 Masculina 

Resultados – Calendario 

Grupo A: Islas Baleares, Galicia, Melilla, Aragón e Canarias.

24/06/23

(09:00 h) Aragón – Galicia (16 – 12)

(11:00 h) Galicia – Canarias (13 – 14)

(15:00 h) Illas Baleares – Galicia (14 – 16)

(19:00 h) Galicia – Melilla (15 – 9)

25/06/23

Posto do 9 a 12

(10:30 h ) Galicia – Castilla León (18- 16)

(13:00 h) Galicia – Murcia (21 – 08)

Posto final: 9 clasificados.

 

Galicia U13 Feminina

Resultados – Calendario 

Grupo A: C. Valenciana, Galicia, Extremadura, Canarias e Cataluña 1.

24/06/23 

(09:00 h) Canarias – Galicia (12 – 6)

(11:00 h) Galicia – Cataluña (8 – 10)

(15:00 h) Comunidad Valenciana – Galicia (18 – 10)

(19:00 h) Galicia – Extremadura (17 – 4)

25/06/23

Posto do 13 a 16

(10:30 h ) Galicia – La Rioja (13 – 4)

(11:30 h) Galicia – Cataluña 2 (8 – 15)

Posto final: 14 clasificadas.

 

Galicia U15 Masculina 

Resultados – Calendario 

Grupo D: Galicia, País Vasco, Navarra e Aragón.

24/06/23

(10:30 h)  Navarra – Galicia (21 -10)

(11:30 h) Aragón – Galicia (16 – 15)

(15:30 h) Galicia – País Vasco (17 – 11)

25/06/23

Posto do 13 a 16

(10:30 h) Canarias – Galicia (19 -17)

(11:30 h) La Rioja – Galicia (14 -18)

Posto final: 15 clasificados.

Galicia U15 Feminina

Resultados – Calendario 

Grupo D: R. Murcia, Galicia, Melilla e Cast. León.

24/06/23

(09:30 h)  Castilla León – Galicia  (15 – 16)

(12:30 h) Galicia – Melilla (20 – 07)

(15:30 h) Región de Murcia – Galicia (13 – 09)

25/06/23

Posto do 9 a 12

(10:30 h ) País Vasco – Galicia (10 – 12)

(13:00 h) Galicia – Aragón (8 – 11)

Posto final: 10 clasificadas.

Comparte:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram