Fases Finais FGB: Minibasket e Preminibasket toman o protagonismo en A Estrada

Fases Finais FGB – Minibasket e Preminibasket 

Resultados e Baloncesto en Vivo 

Galería de Imaxes 

 

A mellor fin de semana da temporada xa está aquí.

As Fases Finais FGB Minibasket e Preminibasket comezan en A Estrada coa colaboración do Concello de A Estrada e EDM Baloncesto A Estrada.

Imos con dúas xornadas, 1 e 2 de xuño; ben completas de xogo, reencontros, e moita ilusión, moita ilusión!.

Participan 44 equipos, que darán vida a 44 partidos. Dirixirán o total dos encontros 32 oficiais de mesa e 44 colexiados de toda Galicia.

Será unha festa auténtica de deporte na “Capital Galega do Minibasket”.

O calendario completo de cada categoría e os resultados: dispoñibles en web e APP.

1 DIVISIÓN MINIBASKET FEMININA – 02/06/24

Semifinais

(09:30 h) Academia Celta – Baxi Ferrol (73 – 39)

(09:30 h) Porriño BB – Deleite Baloncesto Ledicia (43 – 40)

3 – 4 Posto

(15:30 h) Baxi Ferrol – Deleite Baloncesto Ledicia (66 – 82)

Final – EN DIRECTO VÍA FEGABA TV

(17:30 h) Academia Celta – Porriño BB (72 – 37)

1 DIVISIÓN MINIBASKET MASCULINA – 02/06/24

Semifinais

(11:30 h) NEXO 8 ETT Novobasket – Grupo Tecnológico Artabria Basket Ferrol (98 -71)

(11:30 h) Clínica García Rielo Estudiantes Lugo – MX CB Allariz Verde (79 – 28)

3 – 4 Posto

(15:30 h) Grupo Tecnológico Artabria Basket Ferrol  – MX CB Allariz Verde (74 – 70)

Final – EN DIRECTO VÍA FEGABA TV

(19:30 h) NEXO 8 ETT Novobasket – Clínica García Rielo Estudiantes Lugo (73 – 105)

2 DIVISIÓN MINIBASKET MASCULINA – 02/06/24

Semifinais

(09:30 h) Ensino – Boa Vila Basket Colegio Los Sauces (58 – 41)

(09:30 h) Minibasket Xiria Verde – Compañía de María (31 – 42)

3 – 4 Posto

(15:30 h) Boa Vila Basket Colegio Los Sauces  – Minibasket Xiria Verde (55 – 57)

Final – EN DIRECTO VÍA FEGABA TV

(19:30 h) Ensino – Compañía de María (78 – 64)

2 DIVISIÓN MINIBASKET FEMININA – 02/06/24

Semifinais

(11:30 h) Montrove – CB Grenlins Rhecon (55 – 47)

(11:30 h) Estudiantes Lugo Rio de Galicia – Pontumio Hotel Montebreamo (77 – 26)

3 – 4 Posto

(15:30 h) CB Grenlins Rhecon – Pontumio Hotel Montebreamo (59 – 8)

Final – EN DIRECTO VÍA FEGABA TV

(17:30 h) Montrove – Estudiantes Lugo Rio de Galicia (43 – 68)

PREMINIBASKET FEMININA – 02/06/24

Semifinais

(13:30 h) PBB – Academia Celta Benjamín (46 – 57)

(13:30 h) Fisioterapia Ivonne Castro CB Sarria – Traumacor Culleredo (58 – 70)

3 – 4 Posto

(19:30 h)  PBB  – Fisioterapia Ivonne Castro CB Sarria (51 – 52)

Final – EN DIRECTO VÍA FEGABA TV

(19:30 h) Academia Celta Benjamín – Traumacor Culleredo (52 – 46)

PREMINIBASKET MASCULINO – 02/06/24

Semifinais

(13:30 h) MX BBALL COB Dorado – Salesianos Vigo “A” (6 – 57)

(13:30 h) Oso Blanco CB Sarria – Sigaltec Wildcats (54 – 52)

3 – 4 Posto

(17:30 h)  MX BBALL COB Dorado – Sigaltec Wildcats (46 – 49)

Final – EN DIRECTO VÍA FEGABA TV

(17:30 h)  Salesianos Vigo “A” –  Oso Blanco CB Sarria (62 – 12)

Comparte:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram