Campionatos de España de Clubs Cadetes: cinco galegos en competición

Os Campionatos de España de Clubs en categoría cadete arrincan este domingo, 19 de maio; con cinco equipos galegos poñendo en xogo a súa sorte.

Huelva, Aljaraque e Punta Umbría acollen a competición masculina con Balidea Obradoiro e Instituto Rosalía de Castro, campión e subcampións galegos, respectivamente;encadrados entre os 32 mellores equipos do País. O propio ocurre en categoría feminina, viaxando neste caso ata Valencia, con Celta Baloncesto, Instituto Rosalía de Castro e Colexio Mariano, campión, subcampión e terceiro clasificado da nosa 1º División Cadete FGB.

XXI CAMPIONATO DE ESPAÑA CADETE MASCULINO (19 – 25/05/19, Huelva, Aljaraque e Punta Umbría)

Web oficial

Resultados e estatísticas

#FEBCadeteM2019

GRUPO “B” – FASE PREVIA

Equipos: Iberostar Canarias (1º Canarias), Barça Lassa A (1º Cataluña), Baloncesto Torrelodones A (2º Madrid) e Balidea Obradoiro (1º Galicia).

1º Xornada (19/05/18)

(15.30 h) Balidea Obradoiro – Barça Lassa A (45 – 78)

(13.30 h) Baloncesto Torrelodones A – Iberostar Canarias (72 – 66)

2º Xornada (20/05/18)

(13.30 h) Barça Lassa A – Baloncesto Torrelodones A (74 – 71)

(13.30 h) Balidea Obradoiro – Iberostar Canarias (45 – 96)

3º Xornada (21/05/18)

(13.30 h) Baloncesto Torrelodones A – Balidea Obradoiro (82 – 47)

(13.30 h) Iberostar Canarias – Barça Lassa A (74 – 87)

GRUPO “H” – FASE PREVIA

Equipos: EBA (1º Castilla La Mancha), Imprenta Bahía San Agustín “A” (1º Baleares), Instituto Rosalía de Castro (2º Galicia) e Sunstroom Navarro Villoslada Basket Navarra (1º Navarra).

1º Xornada (19/05/18)

(13.30 h) Instituto Rosalía de Castro – EBA (86 – 61)

(13.30 h) Sunstroom Navarro Villoslada Basket Navarra – Imprenta Bahía San Agustín (51 – 77)

2º Xornada (20/05/18)

(13.30 h) Imprenta Bahía San Agustín – Instituto Rosalía de Castro (67 – 91)

(15.30 h) Sunstroom Navarro Villoslada Basket Navarra – EBA (72 – 54)

3º Xornada (21/05/18)

(13.30 h) EBA – Imprenta Bahía San Agustín (49 – 91)

(15.30 h) Instituto Rosalía de Castro – Sunstroom Navarro Villoslada Basket Navarra (64 – 55)

XXI CAMPIONATO DE ESPAÑA CADETE FEMININO (19 – 25/05/19, Valencia)

Web oficial

Resultados e estatísticas

Twitter oficial 

GRUPO “C” – FASE PREVIA

Equipos: EASO SLAM! Gigantes – Donostia (1º País Vasco), Real Club Celta Zorka (1º Galicia), La Salle Palma Transorion (1º Baleares) e Picken Claret (2º Valencia).

1º Xornada (19/05/18)

(17.30 h) Picken Claret – Real Club Celta Zorka (50 – 63)

(19.30 h) La Salle Palma Transorion – EASO SLAM! Gigantes (39 – 56)

2º Xornada (20/05/18)

(17.30 h) Picken Claret – EASO SLAM! Gigantes(63 – 55)

(19.30 h) Real Club Celta Zorka – La Salle Palma Transorion (65 – 32)

3º Xornada (21/05/18)

(17.30 h) La Salle Palma Transorion – Picken Claret (64 – 69)

(19.30 h) EASO SLAM! Gigantes – Real Club Celta Zorka (41 – 50)

GRUPO “F” – FASE PREVIA

Equipos: Instituto Rosalía Pio XII (2º Galicia), Unicaja Andalucía (1º Andalucía), Calasanz A (1º Cantabria) e La Salle (1º Melilla).

1º Xornada (19/05/18)

(09.30 h) La Salle – Unicaja Andalucía (29 – 101)

(11.30 h) Calasanz A – Instituto Rosalía Pio XII (36 – 50)

2º Xornada (20/05/18)

(09.30 h) Unicaja Andalucía – Calasanz A (56 – 51)

(11.30 h) La Salle – Instituto Rosalía Pio XII (29 – 66)

3º Xornada (21/05/18)

(09.30 h) Calasanz A – La Salle (64 – 44)

(11.30 h) Instituto Rosalía Pio XII – Unicaja Andalucía (29 – 66)

GRUPO “G” – FASE PREVIA

Equipos: Perfumerías Avenida A (2º Castilla León), Canterbury Academy (3º Canarias), CB AL-Qazeres ADC “A” (1º Extremadura) e Colexio Mariano Franciscanas Vigo (3º Galicia).

1º Xornada (19/05/18)

(09.30 h) Colexio Mariano Franciscanas Vigo – Canterbury Academy (55 – 36)

(11.30 h) CB AL-Qazeres ADC “A” – Perfumerías Avenida (38 – 57)

2º Xornada (20/05/18)

(09.30 h) Canterbury Academy – CB AL-Qazeres ADC “A” (41 – 72)

(11.30 h) Colexio Mariano Franciscanas Vigo – Perfumerías Avenida (54 – 71)

3º Xornada (21/05/18)

(09.30 h) CB AL-Qazeres ADC “A” – Colexio Mariano Franciscanas Vigo (78 – 40)

(11.30 h) Perfumerías Avenida – Canterbury Academy (56 – 46)

 

XXI Campionato de España Cadete Masculino – Calendario Completo
XXI Campionato de España Cadete Feminino – Calendario Completo

Comparte:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram