Campionatos de España Clubs Júnior: cinco representantes galegos en xogo

Os Campionatos de España de Clubs Júnior comezan este domingo. Con sede en Avilés para a competición feminina, e en Zaragoza para a masculina; cinco clubs galegos terán a oportunidade de medir as súas forzas e desfrutar do torneo que reúne aos 32 mellores equipos do país en cada categoría.

XXXIX CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR FEMININO (5 – 11/05/19, AVILÉS)

Web oficial

Resultados e estatísticas

Twitter oficial

GRUPO “C” – FASE PREVIA

Real Club Celta Zorka (1º Galicia), Movistar Estudiantes (1º Madrid), SPAR Gran Canaria (2º Canarias) e Asador 10 Gibajas (1º Euskadi).

1º Xornada (05/05/18)

(09.30 h) Asador 10 Gibajas – Movistar Estudiantes (52 – 58)

(11.30 h) SPAR Gran Canaria – Real Club Celta Zorka (48 – 54)

2º Xornada (06/05/18)

(10.30 h) Asador 10 Gibajas – Real Club Celta Zorka (35 – 68)

(12.30 h) Movistar Estudiantes – SPAR Gran Canaria (65 – 54)

3º Xornada (07/05/18)

(09.30 h) SPAR Gran Canaria – Asador 10 Gibajas (76 – 54)

(11.30 h) Real Club Celta Zorka – Movistar Estudiantes (57 – 58)

GRUPO “D” – FASE PREVIA

Citilift Unigirona (2º Cataluña), Deza Maristas (1º Andalucía), Estudiantes Leyma Natura (2º Galicia) e Luther King Ciudad de los Adelantados (3º Canarias).

1º Xornada (05/05/18)

(13.30 h) Estudiantes Leyma Natura – Citilift Unigirona (58 – 85)

(15.30 h) Luther King Ciudad de los Adelantados – Deza Maristas (76 – 64)

2º Xornada (06/05/18)

(13.30 h) Luther King Ciudad de los Adelantados – Citilift Unigirona (45 – 80)

(15.30 h) Deza Maristas – Estudiantes Leyma Natura (51 – 54)

3º Xornada (07/05/18)

(15.30 h) Estudiantes Leyma Natura – Luther King Ciudad de los Adelantados (52 – 63)

(13.30 h) Citilift Unigirona – Deza Maristas (80 – 47)

GRUPO “E” – FASE PREVIA

Ponce Valladolid (1º Castilla León), La Paz Torrelavega (1º Cantabria), Puleva GMASB (3º Andalucía), Durán Maquinaria Ensino (3º Galicia).

1º Xornada (05/05/18)

(09.30 h) Durán Maquinaria Ensino – La Paz Torrelavega (34 – 50)

(11.30 h) Puleva GMASB – Ponce Valladolid (43 – 69)

2º Xornada (06/05/18)

(11.30 h) La Paz Torrelavega – Puleva GMASB (46 – 55)

(09.30 h) Durán Maquinaria Ensino – Ponce Valladolid (44 – 47)

3º Xornada (07/05/18)

(10.30 h) Puleva GMASB – Durán Maquinaria Ensino (58 – 59)

(12.30 h) Ponce Valladolid – La Paz Torrelavega (73 – 38)

XXXIX CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR MASCULINO (5 – 11/05/19, ZARAGOZA) – #FEBJuniorM2019

Web oficial

Resultados e estatísticas

Twitter oficial

GRUPO “C” – FASE PREVIA

Joventut Badalona (2º Cataluña), Fundación 5+11 (1º Euskadi) , Movistar Estudiantes A (3º Madrid), Obradoiro Peleteiro (1º Galicia).

1º Xornada (05/05/18)

(10.00 h) Obradoiro Peleteiro – Fundación 5+11 (53 – 66)

(12.00 h) Movistar Estudiantes A – Joventut Badalona (54 – 77)

2º Xornada (06/05/18)

(12.00 h) Obradoiro Peleteiro – Joventut Badalona (44 – 93)

(10.00 h) Fundación 5+11 – Movistar Estudiantes A (69 – 78)

3º Xornada (07/05/18)

(10.00 h) Movistar Estudiantes A – Obradoiro Peleteiro (79 – 70)

(12.00 h) Joventut Badalona – Fundación 5+11 (92 – 70)

GRUPO “A” – FASE PREVIA

Real Madrid (1º Madrid), Gran Canaria (1º Canarias), Valencia Basket A (1º Valencia) e Estudiantes Lugo Leyma Natura (2º Galicia).

1º Xornada (05/05/18)

(18.30 h) Estudiantes Lugo Leyma Natura – Gran Canaria (60 – 101)

(20.30 h) Valencia Basket A – Real Madrid (62 – 96)

2º Xornada (06/05/18)

(18.30 h) Gran Canaria – Valencia Basket A (84 – 71)

(20.30 h) Estudiantes Lugo Leyma Natura – Real Madrid (52 – 98)

3º Xornada (07/05/18)

(18.30 h) Valencia Basket A – Estudiantes Lugo Leyma Natura (106 – 71)

(20.30 h) Real Madrid – Gran Canaria (86 – 64)

XXXIX Campionato de España Júnior Masculino – Calendario Completo
XXXIX Campionato de España Júnior Feminino – Calendario Completo

Comparte:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram