Campionatos de España de Clubs: Fase Previa para os nosos Júniors

Cita cos Nacionais de Clubs. A categoría Júnior abre esta rolda final da temporada na que os 32 mellores equipos do Baloncesto Base do país buscan coroarse como os máximos dominadores da súa categoría.

A Provincia de Huelva acolle desde este domingo, 1 de maio; ambas as citas Júnior, nas que a representación galega a nivel deportivo vén da man de: Obradoiro Peleteiro (Campión Galego) e Ensino Lugo (Subcampión Galego) en masculino; e Ensino Lugo (Campión galego) e Celta Baloncesto(Subcampión Galego) en feminino.

No apartado arbitral Galicia contará tamén coa representación de cinco colexiados CGAB: Manuel Seijo e Julián Rico na competición feminina; e Guillermo Ríos, Adrián Álavares e Iván Escariz, na masculina.

CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR MASCULINO – Fase Previa
(Huelva. 01/05/22 – 07/05/22)

Resultados e Estatísticas
Canle FEB – Directos TV

Grupo A
Obradoiro Peleteiro (1º Galicia), Cajasiete Canarias (1º Canarias), CB Fuenlabrada A ( 2º Madrid) e Club Joventut Badalona (1º Cataluña).

GRUPO “A” – FASE PREVIA
1º Xornada (01/05/22)
(09:30 h) Obradoiro Peleteiro – Cajasiete Canarias (68 – 73)
(11:30 h) CB Fuenlabrada A – Club Joventut Badalona (69 – 73)

2º Xornada (02/05/22)
(09:30 h) Cajasiete Canarias – CB Fuenlabrada A (82 – 91)
(11:30 h) Obradoiro Peleteiro – Club Joventut Badalona (44 – 73)

3º Xornada (03/05/22)
(09:30 h) CB Fuenlabrada A – Obradoiro Peleteiro (74 – 61)
(11:30 h) Club Joventut Badalona – Cajasiete Canarias (88 – 52)

Grupo G
Cafés Candelas Ensino (2º Galicia), Intranox Clavijo (1º Rioja), CB Ilicitano 39 Escalones Films (2º Comunidad Valenciana) e Enrique Soler (1º Melilla).

GRUPO “G” – FASE PREVIA
1º Xornada (01/05/22)
(13:30 h) Intranox Clavijo – Cafés Candelas Ensino (62 – 89)
(13:30 h) CB Ilicitano 39 Escalones Films – Enrique Soler (91 – 60)

2º Xornada (02/05/22)
(13:30 h) Cafés Candelas Ensino – CB Ilicitano 39 Escalones Films (64 – 73)
(13:30 h) Intranox Clavijo – Enrique Soler (84 – 78)

3º Xornada (03/05/22)
(13:30 h) CB Ilicitano 39 Escalones Films – Intranox Clavijo (83 – 34)
(15:30 h) Enrique Soler – Cafés Candelas Ensino (82 – 102)

CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR FEMININO – Fase Previa
(Huelva. 01/05/22 – 07/05/22)

Resultados e Estatísticas
Canle FEB – Directos TV

Grupo A
Cafés Candelas Esino, Campus Promete “A” (1º Rioja), GEIEC Unigirona “A” (3º Cataluña) e Spar Gran Canaria (1º Canarias).

GRUPO “A” – FASE PREVIA
1º Xornada (01/05/22)
(11:30 h) Campus Promete “A” – GEIEC Unigirona “A”(53 – 40)
(09:30 h) Cafés Candelas Ensino – Spar Gran Canaria (49 – 84)

2º Xornada (02/05/22)
(09:30 h) GEIEC Unigirona “A” – Cafés Candelas Ensino (70 – 60)
(11:30 h) Campus Promete “A – Spar Gran Canaria (66 – 81)

3º Xornada (03/05/22)
(09:30 h) Cafés Candelas Ensino – Campus Promete “A (81 – 75)
(11:30 h) Spar Gran Canaria – GEIEC Unigirona “A” (90 – 37)

Grupo C
Celta Zorka Recalvi (2º Galicia), Barça CBS “A” (1º Cataluña), Valencia Basket “A” (1º Comunidad Valenciana) e BT A Torrelodones (1º Madrid)

GRUPO “C” – FASE PREVIA
1º Xornada (01/05/22)
(17:30 h) Celta Zorka Recalvi – Valencia Basket “A” (49 – 79)
(19:30 h) BT A Torrelodones – Barça CBS “A” (46 – 69)

2º Xornada (02/05/22)
(17:30 h) Celta Zorka Recalvi – Barça CBS “A” (55 – 70)
(19:30 h) Valencia Basket “A” – BT A Torrelodones (78 – 56)

3º Xornada (03/05/22)
(17:30 h) BT A Torrelodones – Celta Zorka Recalvi (84 – 70)
(19:30 h) Barça CBS “A” – Valencia Basket “A” (76 – 58)

Calendario Completo – Júnior Masculino
Calendario Completo – Júnior Feminino

Comparte:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram