Cambados e Pontevedra, preparados para os Campionatos de España Infantís

(Foto: FEB)

(Foto: FEB)

Galicia volve á concentrar a atención do Baloncesto Base a nivel Nacional. A Provincia de Pontevedra convértese dende este domingo, 15 de xuño, en sede dos Campionatos de España Infantís de Clubs.

Os Concellos de Pontevedra, en categoría feminina; e Cambados, coa colaboración de Vilanova e Meaño; en masculino; serán a sede perfecta para acoller estas citas, as cales traerán consigo, en cada caso, a chegada de 32 equipos, case 400 xogadores e un movemento de máis de 3.000 persoas.

Todo está xa preparado para dar saída a dúas competicións cque contan co traballo e esforzo dos Concellos implicados e dos seus clubs: C.B. Arxil, Estudiantes de Pontevedra e Xuventude Baloncesto.

No plano deportivo, representando a Galicia contaremos cos tres primeiros clasificados na Liga FGB:
Infantil Masculino: Carballo Basket, Instituto Rosalía e Golosinas Meloso Seis do Nadal.
Infantil Feminino: C.B. Arxil A, Celta Selmark e Mercedarias Hotel Suizo.

A continuación podes consultar que encontros lles agardan aos galegos na súa primeira xornada de xogo: 

XXX CAMPIONATO ESPAÑA CLUB INFANTIL FEMININO – 1º XORNADA (15/06/14)

Web oficial: http://cebif-pontevedra.org/inicio.html

Twitter: @cebifpontevedra

Calendario de xogo

Grupo B: Tuenti Móvil Estudiantes, CB Arxil, R.Barros Champagnat e La Salle Melilla (CGTD)

(20:00 h) La Salle Melilla – CB Arxil

(18:00 h) Rest. Barros Champagnat – Tuenti Móvil Estudiantes

 

Grupo D: Canterbury Idecnet, Celta Selmark, Basket Cartagena Químicas Meroño e San Viator. (Pavillón Municipal)

(18:00 h) San Viator C – Celta Selmark

(20:00 h) Basket Cartagena Químicas Meroño – Canterbury Idecnet

 

Grupo G: Easo Eskola, Andalucía Promesas Litoral, Mercedarias Hotel Suizo e Litoral CB Plasencia A. (Pavillón Municipal)

(16:00 h) Mercedarias Hotel Suizo – Andalucía Promesas Litoral

(13:30 h) Litoral CB Plasencia A – Easo Eskola

 

XXXV CAMPIONATO ESPAÑA CLUB INFANTIL MASCULINO – 1º XORNADA (15/06/14)

Web oficial: http://www.xuven.com/

Calendario de xogo

GRUPO B: Gran Canaria, Golosinas Meloso Seis Do Nadal, FPC Galeno CB Capuchinos e Tabirako Jesutak (Cambados)

(16:00 h) Golosinas Meloso Seis Do Nadal – FPC Galeno

(13:30 h) Tabirako Jesutak – Gran Canaria

 

GRUPO D: Adesa 80, CB Zaragoza, Carballo Basket e Luther King 2000 (Cambados)

(20:00 h) Carballo Basket – Adesa 80

(18:00 h) CB Zaragoza – Luther King 2000

 

GRUPO F: CB Plasencia, F.C.Barcelona, Instituto de Rosalía e Meridiano Lucentum (Vilanova)

(18:00 h) Instituto Rosalía – Meridiano Lucentum

(20.00 h) CB Plasencia – F.C.Barcelona

Comparte:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram