Deporte Galego

Campionatos de España de Clubs Cadetes: cinco galegos en competición

  • 15 Maio 2019 |

Os Campionatos de España de Clubs en categoría cadete arrincan este domingo, 19 de maio; con cinco equipos galegos poñendo en xogo a súa sorte.

Huelva, Aljaraque e Punta Umbría acollen a competición masculina con Balidea Obradoiro e Instituto Rosalía de Castro, campión e subcampións galegos, respectivamente;encadrados entre os 32 mellores equipos do País. O propio ocurre en categoría feminina, viaxando neste caso ata Valencia, con Celta Baloncesto, Instituto Rosalía de Castro e Colexio Mariano, campión, subcampión e terceiro clasificado da nosa 1º División Cadete FGB.

XXI CAMPIONATO DE ESPAÑA CADETE MASCULINO (19 - 25/05/19, Huelva, Aljaraque e Punta Umbría)

Web oficial

Resultados e estatísticas

#FEBCadeteM2019

GRUPO “B” - FASE PREVIA

Equipos: Iberostar Canarias (1º Canarias), Barça Lassa A (1º Cataluña), Baloncesto Torrelodones A (2º Madrid) e Balidea Obradoiro (1º Galicia).

1º Xornada (19/05/18)

(15.30 h) Balidea Obradoiro - Barça Lassa A (45 - 78)

(13.30 h) Baloncesto Torrelodones A - Iberostar Canarias (72 - 66)

2º Xornada (20/05/18)

(13.30 h) Barça Lassa A - Baloncesto Torrelodones A (74 - 71)

(13.30 h) Balidea Obradoiro - Iberostar Canarias (45 - 96)

3º Xornada (21/05/18)

(13.30 h) Baloncesto Torrelodones A - Balidea Obradoiro (82 - 47)

(13.30 h) Iberostar Canarias - Barça Lassa A (74 - 87)

GRUPO “H” - FASE PREVIA

Equipos: EBA (1º Castilla La Mancha), Imprenta Bahía San Agustín “A” (1º Baleares), Instituto Rosalía de Castro (2º Galicia) e Sunstroom Navarro Villoslada Basket Navarra (1º Navarra).

1º Xornada (19/05/18)

(13.30 h) Instituto Rosalía de Castro - EBA (86 - 61)

(13.30 h) Sunstroom Navarro Villoslada Basket Navarra - Imprenta Bahía San Agustín (51 - 77)

2º Xornada (20/05/18)

(13.30 h) Imprenta Bahía San Agustín - Instituto Rosalía de Castro (67 - 91)

(15.30 h) Sunstroom Navarro Villoslada Basket Navarra - EBA (72 - 54)

3º Xornada (21/05/18)

(13.30 h) EBA - Imprenta Bahía San Agustín (49 - 91)

(15.30 h) Instituto Rosalía de Castro - Sunstroom Navarro Villoslada Basket Navarra (64 - 55)

XXI CAMPIONATO DE ESPAÑA CADETE FEMININO (19 - 25/05/19, Valencia)

Web oficial

Resultados e estatísticas

Twitter oficial 

GRUPO “C” - FASE PREVIA

Equipos: EASO SLAM! Gigantes – Donostia (1º País Vasco), Real Club Celta Zorka (1º Galicia), La Salle Palma Transorion (1º Baleares) e Picken Claret (2º Valencia).

1º Xornada (19/05/18)

(17.30 h) Picken Claret - Real Club Celta Zorka (50 - 63)

(19.30 h) La Salle Palma Transorion - EASO SLAM! Gigantes (39 - 56)

2º Xornada (20/05/18)

(17.30 h) Picken Claret - EASO SLAM! Gigantes(63 - 55)

(19.30 h) Real Club Celta Zorka - La Salle Palma Transorion (65 - 32)

3º Xornada (21/05/18)

(17.30 h) La Salle Palma Transorion - Picken Claret (64 - 69)

(19.30 h) EASO SLAM! Gigantes - Real Club Celta Zorka (41 - 50)

GRUPO “F” - FASE PREVIA

Equipos: Instituto Rosalía Pio XII (2º Galicia), Unicaja Andalucía (1º Andalucía), Calasanz A (1º Cantabria) e La Salle (1º Melilla).

1º Xornada (19/05/18)

(09.30 h) La Salle - Unicaja Andalucía (29 - 101)

(11.30 h) Calasanz A - Instituto Rosalía Pio XII (36 - 50)

2º Xornada (20/05/18)

(09.30 h) Unicaja Andalucía - Calasanz A (56 - 51)

(11.30 h) La Salle - Instituto Rosalía Pio XII (29 - 66)

3º Xornada (21/05/18)

(09.30 h) Calasanz A - La Salle (64 - 44)

(11.30 h) Instituto Rosalía Pio XII - Unicaja Andalucía (29 - 66)

GRUPO “G” - FASE PREVIA

Equipos: Perfumerías Avenida A (2º Castilla León), Canterbury Academy (3º Canarias), CB AL-Qazeres ADC “A” (1º Extremadura) e Colexio Mariano Franciscanas Vigo (3º Galicia).

1º Xornada (19/05/18)

(09.30 h) Colexio Mariano Franciscanas Vigo - Canterbury Academy (55 - 36)

(11.30 h) CB AL-Qazeres ADC “A” - Perfumerías Avenida (38 - 57)

2º Xornada (20/05/18)

(09.30 h) Canterbury Academy - CB AL-Qazeres ADC “A” (41 - 72)

(11.30 h) Colexio Mariano Franciscanas Vigo - Perfumerías Avenida (54 - 71)

3º Xornada (21/05/18)

(09.30 h) CB AL-Qazeres ADC “A” - Colexio Mariano Franciscanas Vigo (78 - 40)

(11.30 h) Perfumerías Avenida - Canterbury Academy (56 - 46)

 

volver arriba

Colaboradores Institucionales

Concello de Santiago  Concello de Tui  Captura de pantalla completa 30032016 181327   concello novo  Captura de pantalla completa 28042016 194652 porriño Captura de pantalla completa 08112017 105358 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña  logouvigo 

Colaboradores FGB


 
logo aneto logo special olympics galicia 2 shuka