Competicións FEB 2018 - 2019: 16 equipos galegos en liza

Xoves, 12 Xullo 2018 07:39

A Comisión Delegada da Federación Española de Baloncesto deu, na tarde deste mércores, 11 de xullo; a conformidade ás inscricións dos equipos nas competicións do seu ámbito para a temporada 2018 - 2019. O número de equipos increméntase respecto da anterior, quedando a presenza galega ostentada por un total de 16 equipos repartida do seguinte xeito:

LIGA DIA 

Clubes Inscritos

1 ADB ARASKI ARABAKO EMAKUMEEN SASKIBALOIA
2 CLUB DEPORTIVO IBAETA
3 GERNIKA KIROL ELKARTEA SASKIBALOI
4 CB FEMENÍ SANT ADRIÁ-ADEDI-104
5 UNI GIRONA CLUB DE BASQUET
6 AE SEDIS BASQUET
7 CB AL-QAZERES
8 UNIVERSITARIO FERROL
9 PORTA XI CB
10 CLUB POLIDEPORTIVO BEMBIBRE
11 CLUB BALONCESTO AVENIDA
12 CD ZAMARAT
13 VALENCIA BC
14 STADIUM CASABLANCA

LIGA LEB ORO

Clubes Inscritos

1 ARABERRI BASKET CLUB
2 CD BASKET BILBAO BERRI
3 CB IMPRENTA BAHIA
4 FUTBOL CLUB BARCELONA
5 CB PRAT
6 FORÇA LLEIDA CLUB ESPORTIU
7 CÁCERES CIUDAD DEL BALONCESTO
8 AMICS DEL BASQUET
9 CLUB BASQUET CORUÑA
10 CLUB OURENSE BALONCESTO SAD
11 CDB SEVILLA SAD
12 FUNDACIÓN CB GRANADA
13 CLUB BALONCESTO PEÑAS
14 REAL CANOE NC
15 OVIEDO CB
16 CD MARISTAS
17 CB CIUDAD DE VALLADOLID
18 CLUB MELILLA BALONCESTO


LIGA LEB PLATA 
24 equipos divididos en dous subgrupos.

Clubes Inscritos

Grupo Oeste
1 FUNDACIÓN 5+11
2 IRAURGI SB
3 CLUB D. ÓBILA CLUB DE BASKET
4 CB AMBROZ
5 CB CLAVIJO
6 BASKET NAVARRA CLUB
7 CB PEIXEFRESCO
8 CLUB BALONCESTO ZAMORA
9 ZORNOTZA SASKIBALOI
10 CD ESTELA
11 CB TORMES
12 CIRCULO GIJÓN BALONCESTO Y CONOCIMIENTO

LIGA FEMININA 2

Clubes Inscritos

Grupo A
1 ASSOCIAIO ESPORTIVA BOET MATARÓ
2 CB SANTA ROSA DE LIMA
3 CB SANTFELIUENC
4 CBF CERDANYOLA
5 IRAURGI SB
6 BASKET IBAIZABAL
7 CLUB D. BALONCESTO AROS
8 FUND.NAVARRA BALONCESTO ARDOI
9 AG.DVA.BALONCESTO AVILÉS
10 AD CORTEGADA
11 CD BOSCO
12 CLUB BALONCESTO ARXIL
13 D.G.E./F.E.B./F.C.B.
14 CB MARISTAS

EBA

Grupo A
1 AD COL.SANTIAGO APOSTOL
2 SANTO DOMINGO BETANZOS
3 CHANTADA CB
4 ESTUDIANTES LUGO
5 PORRIÑO BALONCESTO BASE
6 GOIERRI KE
7 EASO SASKIBALOI TALDEA
8 SANTURTZI CB
9 CLUB BALONCESTO TIZONA SAD
10 CDB LEÓN 2015
11 CB AGUSTINOS ERAS
12 CD CARBAJOSA DE LA SAGRADA
13 CD UNIVERSIDAD VALLADOLID
14 CD VIRGEN DE LA CONCHA
15 FUND.NAVARRA B.
16 GIJÓN BASKET 2015 CORPI
17 CB SOLARES
18 CDEB PAS
19 AD CANTBASKET 04
20 UNIVERSIDAD DE OVIEDO OCB
21 CDB LA FLECHA
22 CB CIUDAD DE PONFERRADA
23 CB MIRAFLORES SAD
24 FEDESA
25 ORDIZIA KE
26 BALONCESTO VALLE DE EGÜES
27 ARRASATE OINTXEI SKE
28 CLUB BALONCESTO CULLEREDO

 

Formación

Novas máis vistas

Colaboradores Institucionales

Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño  Captura de pantalla completa 08112017 105358 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña  logouvigo 

Colaboradores FGB


 
 logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2018 Federación Galega de Baloncesto

Utilizamos cookies para mellorar a súa experiencia e os nosos servizos, analizando a navegación no noso sitio web. Se continua navegando, consideramos que acepta o seu uso. Pode obter máis información pulsando aquí: Máis información sobre a nosa política de cookies consulta a nosa Política de Cookies.

Acepto as cookies

F.G.B.