Os VI Premios "Zona Press" xa teñen finalistas

Mércores, 16 Maio 2018 16:20

A revista galega "Zona Press" fixo públicos este mércores, 16 de maio; os finalistas dos seus "VI Premios Zona Press", cita que este ano celebrará a súa gala de concesión de galardóns o vindeiro 26 de maio na vila de A Estrada co patrocinio do propio concello local e a colaboración especial da Federación Galega de Baloncesto.

Nesta nova edición dos premios, ademáis das categorías habituais, engádense tres novas que xiran en torno ao Baloncesto de Formación e que serán o premio especial vinculado á FGB, que pretende recoñecer o destacado esforzo e traballo de xogadores, xogadoras, técnicos e clubs de base da nosa terra.

Para estas tres novidosas categorías, así como para as restantes que xa teñen tradición nestos premios, déronse a coñecer este mércores uns finalistas aos que, desde xa, trasladamos os nosos parabéns e a maior das sortes para a gala definitiva do día 26:

Xogador máis destacado no Baloncesto de Formación

Martín Iglesias (Porriño Baloncesto Base)

Jens Kjaersgaard (Club Baloncesto Tui)

Lucas Álvarez (Estudiantes de Lugo)

Simón Bermúdez (Santiago Apóstol).

Xogadora máis destacada no Baloncesto de Formación

Clara Prieto (Bosco Salesianos)

Noa Comesaña (R.C. Celta)

Marta Sanmartín (Marín Peixegalego)

Sara González (Estudiantes de Lugo)

Técnico máis destacado no Baloncesto de Formación

Ángel Castro (Instituto Rosalía)

Javier Cotelo (Club Baloncesto Artai)

Nacho Silva (R.C. Celta)

Nacary Rojas (Bosco Salesianos)

Mellor árbitro

Daniel Pazos

Paula Lema

Guillermo Ríos

Patricia Díez

Mellor estranxeira dun equipo galego

Rachael Vanderwal (Universitario Ferrol).

Jamie Scott (Universitario Ferrol)

Minata Keita (R.C. Celta).

Alexis Prince (Universitario Ferrol)

Mellor estranxeiro dun equipo galego

Matt Thomas (Obradoiro CAB)

Zach Monaghan (Básquet Coruña)

Salvador Zavala (Amfiv)

Matthew Stainbrook (CB Breogán)

Mellor promesa galega feminina

Esther Castedo (Ensino)

Paula Ginzo 

Raquel Carrera (R.C. Celta)

Blanca Millán (Universidade de Maine)

Promesa galega masculina

Samuel Antón Barros (Xuventude Baloncesto).

Álex Mazaira (Manresa)

Pablo Ferreiro (Básquet Coruña)

Jonathan Barreiro (Baloncesto Zaragoza)

Mellor Xogador dun equipo galego

Ricardo Úriz (CB Breogán)

Salva Arco (CB Breogán)

Lorenzo Envo (Amfiv)

Nacho Llovet (Obradoiro CAB)

Mellor xogadora dun equipo galego

Bea Sánchez (Universitario Ferrol)

Itziar Germán (R.C. Celta)

Anne Senosiain (R.C. Celta)

Raquel Asensio (Ensino Lugo)

Mellor técnico dun equipo galego

Lino López (Universitario Ferrol)

Natxo Lezkano (C.B. Breogán)

Cristina Cantero (R.C. Celta)

Moncho Fernández (Obradoiro CAB)

Mellor xogadora galega

Tamara Abalde (Mann Filter)

María Pérez Araújo (Universitario Ferrol).

Sara Gómez (A.D. Cortegada).

Regina Gómez (Ensino Lugo)

Mellor xogador galego

Fran Vázquez (Tenerife)

Alberto Abalde (Valencia Básquet)

Agustín Alejos (Amfiv)

Sergi Quintela (CB Breogán)

Formación

Novas máis vistas

Colaboradores Institucionales

Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño  Captura de pantalla completa 08112017 105358 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña  logouvigo 

Colaboradores FGB


 
 logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2018 Federación Galega de Baloncesto

Utilizamos cookies para mellorar a súa experiencia e os nosos servizos, analizando a navegación no noso sitio web. Se continua navegando, consideramos que acepta o seu uso. Pode obter máis información pulsando aquí: Máis información sobre a nosa política de cookies consulta a nosa Política de Cookies.

Acepto as cookies

F.G.B.